Ką reikėtų žinoti apie gonorėją?

Tiek vyrams, tiek moterims pasireiškianti lytiškai plintanti infekcija vadinama gonorėja. Daugeliu atvejų šis susirgimas kamuoja įvairaus amžiaus moteris. Bakterija „Neisseria Gonorrhoeae“ yra pagrindinė priežastis, kodėl organizme vyksta įvairūs fiziologiniai pokyčiai, keičiasi lytinių organų mikroflora, jaučiamas stiprus skausmas. Gonorėja beveik visais atvejais užsikrečiama nesaugių, atsitiktinių lytinių santykių metu. Ypač tai gresia tiems, kurie intymių malonumų ieško už pinigus ir seksu užsiima su visiškai nepažįstamais, įtartinos lytinės sveikatos asmenimis.

Ką reikėtų žinoti apie gonorėją?

Pirmuosius simptomus pastebėsite ne iš karto

Kaip į žmogaus kūną patenka gonorėjos bakterija?

Žmonėms mylintis į lyties organus arba tiesiąją žarną per organizmo išskiriamas gleives bakterija įsitvirtina prie audinių, organų sienelių ir greitai išplinta po visą lytinę sistemą. Nesvarbu, koks lytinio akto būdas pasirenkamas, ir vaginalinio, ir oralinio ir analinio sekso metu, įmanoma užsikrėsti gonorėja. Jei ši bakterija patenka į moters lytinę sistemą ir ji pastoja, išlieka itin dideli šansai, kad klastingą infekciją ji perduos ir savo kūdikiui.

Kaip ir kiekviena liga, taip ir gonorėja užsikrėtusiam žmogui apie save pirmiausiai praneša neaiškiais organizmo pokyčiais. Pagrindiniai gonorėjos simptomai yra keli. Be to, jie praktiškai visais atvejais pasireiškia tik moterims. Gonorėjos virusą gavę vyrai dažnai net nejaučia, kad jų organizme ima karaliauti klastinga infekcija. Tik tam tikri požymiai, išryškėję po kurio laiko, stipriosios lyties atstovams ima signalizuoti, kad kažkas jų lytinėje sistemoje yra ne taip. Pastebėjus bet kokius įtartinus pasikeitimus, reikia nedelsti ir kreiptis pas sveikatos priežiūros specialistus. Tik medikai gali tiksliai diagnozuoti problemą ir paskirti geriausią gydymo būdą.

Kalbant apie gonorėjos simptomus, verta paminėti, kad užsikrėtus šia bakterija, pirmuosius simptomus pastebėsite ne iš karto. Tik praėjus maždaug 2 -5 dienoms, o kartais ir savaitei nuo užsikrėtimo, infekcija pasireiškia pūlingų išskyrų iš šlaplės forma bei deginančiu jausmu šlapinantis.

Vyrų tarpe, vienas ryškiausių gonorėjos bakterijos požymių – skausmas sėklidėse. Tačiau, kaip jau minėta, gonorėjos simptomai įvairaus amžiaus vyriškiams pasitaiko retai.


Medikai įspėja, kad kai kurios moterys, į kurių kūną pateko gonorėja, gali ir visai nejausti negalavimų. Iš tiesų, gonorėją yra labai lengva supainioti su šlapimo pūslės arba makšties uždegimu. Labai panašūs simptomai, deja, slepia kelias skirtingas ligas, kurioms reikalingas ir skirtingas gydymas.


Taigi, dažniausiai gonorėja moterims pasireiškia:

  • Skausmu šlapinantis;
  • Pasikeitusia išskyrų iš makšties konsistencija bei jų kiekiu (jų būna daugiau);
  • Taip pat gali atsirasti kraujavimas tarp mėnesinių;
  • Niežulys išangės srityje (tais atvejais, jei užsikrečiama per analinius santykius);
  • Skausmingas tuštinimasis;
  • Kraujavimas iš tiesiosios žarnos.

Kad išvengtumėte gonorėjos ir lėtinių ligų komplikacijų, kreipkitės į dermatovenerologą, ginekologą arba urologą.